UKÜ’de Yaşam

Hızla büyüyen UKÜ, 110 farklı ülkeden 18.000'den fazla öğrencinin ikinci bir evi. Bu çeşitlilik her zaman güçlü yönlerimizden biri olmuştur ve öğrencilerimize çok kültürlü bir öğrenme ortamı sunmamızı sağlamaktadır. Kampüsümüz, adanın en büyük kampüs alanınlarından birine sahip 220 dönümlük arazi üzerine kuruludur. Şehir merkezine 5, Ercan Havalimanı’na ise 15 dakikada kolayca ulaşılabilir.


Öğrencilerimizi Destekliyoruz

UKÜ, 59.322 m² eğitim tesisi, 8.500 m² kapalı ve açık hava sosyal etkinlikleri için ayrılmış, 22.500 m² spor için ayrılmış ve 6.000 m² laboratuvar tesisi ile donatılmış tam teşekküllü bir kampüs üniversitesidir.

Öğrencilerimizin akademik başarılarına büyük katkı sağladığına inandığımız kampüs alanlarındaki öğrenci katılımına ve açık alan yönetimine önem veriyoruz.

UKÜ'de her zaman yeni bir şey karşınıza çıkabilir.

30'dan fazla heyecan verici öğrenci topluluğu, sosyal ve çok kültürlü etkinliklere katılma şansı sunuyor.

Öğrenci topluluklarına ek olarak, 40'tan fazla öğrenci kulübü öğrencilerimizin akademik, kültürel, sanatsal ve sosyal arayışlarını desteklemekte ve çalışmalarına katkıda bulunma ve onları geliştirme fırsatı sunmaktadır.

Yıl boyunca 200'den fazla etkinlik ve aktivitenin tadını çıkarmak, katılmak, arkadaş edinmek ve yeni ilgi alanları keşfetmek burada çok kolay.


Hizmetler

Öğrencilere akademik tecrübelerinin yanı sıra, kampüsteki yaşamlarını kolaylaştıracak çeşitli hizmet olanakları da sağlanır. 


Oyun, Eğlence Merkezi ve Cep Sineması

Ulaşım 

Sağlık Merkezi 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi (PDAREM) 

Kitabevi ve Kırtasiye 

Kütüphane 

Yiyecek Hizmetleri 

Akademik Yazma Destek Merkezi 

Süpermarket 


Gelmeden Önce Kampüsü Keşfedin

Hepimiz bir üniversite seçmenin hem heyecan verici ve de aynı zamanda zor bir süreç olabileceğini biliyoruz. Öğrenci adaylarının seçimlerini yapmadan önce kampüsü ziyaret etmeleri her zaman mümkün olmayabilir; bu sebeple olanaklarımız hakkında fikir edinebileceğinizi umduğumuz dijital bir deneyim sunuyoruz. 

Kampüs Gezintisi 


Doğru Meslek Seçimi Yapmanıza Yardımcı Olalım!