• Keşfet
  • TC Uyruklu Aday Öğrenciler

TC Uyruklu Aday Öğrenciler

BAŞARIYI ÖZENDİREN VE ÖDÜLLENDİREN BURSLAR

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri için ön lisans ve lisans programlarında pek çok burs ve indirim olanağı sunar. Bu burslar normal eğitim süresince koşulsuz ve kesintisiz olarak devam eder.Kesintisiz Burs Uygulaması; İngilizce hazırlık gerektiren programlarda bir yıl hazırlık programını kapsamak koşuluyla öğrencinin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. 

TÜM PROGRAMLAR İÇİN GEÇERLİ BURS VE İNDİRİMLER:

ÖSYM BURSU

UKÜ tarafından ÖSYM Kılavuzu’nda Burslu/İndirimli (%100-%25) olduğu belirtilen bir programı tercih edip yerleşen öğrencilere ÖSYM Bursu/İndirimi uygulanır.

TERCİH SIRASI BURSU

ÖSYM tarafından yapılan sınavlar doğrultusunda UKÜ’ye kayıt yaptıracak öğrencilere, belirlenen programlar için tercih sırasına göre, %85-%10 oranları arasında değişen Tercih Sırası Bursu verilir. 

*Tercih Sırası Bursu uygulanan programlarımız için tıklayınız.

BAŞARI SIRASI BURSU

ÖSYS’de yerleştiği puan türünde ilk 1,000’de (ek puanlı yerleştirme başarı sırası hariç) yer alan öğrencilere, eğitimleri süresince (her yıl) eğitim ücreti muafiyeti, üniversite yurtlarında ücretsiz konaklama, 10 ay süre ile 300 Euro harçlık, ders kitapları, yılda iki defa Türkiye-KKTC gidiş-dönüş uçak bileti olmak üzere;İlgili başarı sırası türünden 1001-5000 (ek puanlı yerleştirme başarı sırası hariç) arasında yer alan öğrencilere eğitim ücreti muafiyeti, UKÜ yurtlarında ücretsiz konaklama, ders kitapları, yılda iki defa Türkiye-KKTC gidiş-dönüş uçak biletleri olmak üzere; ilgili başarı sırası türünden 5001-10,000 (ek puanlı yerleştirme başarı sırası hariç) arasında yer alan öğrencilere %75 eğitim ücreti muafiyeti olmak üzere Başarı Sırası İndirimi uygulanır.

ÖZEL ÖĞRENCİ İNDİRİMİ

Özel Öğrenci statüsünde kayıt yapacak öğrencilerimize %50 Eğitim ve bunun yanı sıra yurtta kalacak öğrencilere Özel Paket İndirimi sağlanır.

AİLE İNDİRİMİ

UKÜ’de birden fazla kardeş, eş, ebeveyn ve çocuğunun öğrenim görmesi durumunda tüm öğrencilere, ön lisans ve lisans eğitimlerini UKÜ’de sürdürdüğü sürece ayrı ayrı %25 eğitim ücreti indirimi sağlanır. Bu indirim aynı aileden birden fazla kişi UKÜ’de eğitime devam ettiği sürece geçerlidir.

AKADEMİK BAŞARI BURSLARI

UKÜ’de en az iki dönem eğitim almış, kayıtlı oldukları dönemin tam ders yükünü alıp başarılı olmuş ve son döneminde aşağıda belirtilen dönem ortalamaları ve aynı zamanda 3.00 genel not ortalaması elde eden öğrencilere Akademik Başarı Bursu sağlanır.

Dönem Ortalaması Burs Oranı

3.50 – 3.64                     %25

3.65 – 3.79                    %50

3.80 – 4.00                    %75

Not: Akademik başarı bursu, öğrencinin yararlandığı başka indirim veya burs var ise onun üzerine eklenir.

SPORCU BURSU

Sporcu Bursu, UKÜ’nün spor takımlarına kabul edilen veya ferdi branşlarda UKÜ Spor Birliği adına yarışlara katılan veya katılabilecek olan veya herhangi bir spor dalında milli takım kadrosunda yer alan veya spor yaptığı dalda en üst ligde lisanslı olarak spor yapan hazırlık okulu, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine üniversite yönetimi tarafından belirlenen oranda tanınan burstur.

MEZUN BURSU

UKÜ’den mezun öğrenciler öğrenimlerini UKÜ’de devam etmek isterlerse, bu mezunlara %25 oranında Mezun Bursu verilir.

TSK BURSU

Belirlenen programlara kayıt yapan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde halen görevli veya emekli personel ile bu personelin çocuklarına ve eşlerine %50 oranında TSK Bursu verilir.

EĞİTMEN BURSU

Belirli programlara kayıt yapan aktif ya da emekli durumundaki öğretmenler ile akademisyenlere veya onların çocuk ve eşlerine %25 oranında Eğitmen Bursu verilir.

BELİRLİ PROGRAMLAR İÇİN GEÇERLİ BURS VE İNDİRİMLER: 

HAM PUAN BURSU

İlgili puan türünden 210-224,999 puan arasında %25, 225 puan ve üzeri ham puan alarak belirlenen programlara ilgili puan türünden yerleşen öğrencilere %50-%25 oranlarında Ham Puan İndirimi uygulanır.

ÖZEL PAKET İNDİRİMİ

Belirli programlarda uygulanan ve her akademik yılın başında belirlenen bir yıllık Özel Paket İndirimi;Bir yıllık eğitim ücreti +3 öğün yemek+2 kişilik (WC paylaşımlı) yurtta konaklamayı kapsamaktadır.

DGS BURSU

DGS Kılavuzunda ve web sitemizde ilan edilen programlarda DGS’ye özel uygulanan burs ve indirimleri kapsar. 

Not: Bir öğrencinin birden fazla burs ve indirimden faydalanma imkânı olması halinde, söz konusu öğrenciye sağlanabilecek burs ve indirimlerin toplamı %50’yi geçemez.Öğrenim ücretleri her akademik yılın başında belirlenir. UKÜ'ye kayıt yapmaya hak kazanan aday öğrenciler Ücret Hesaplama sistemi doğrultusunda ücretlerini öğrenebilirler. 

UKÜ ücret hesaplama aracı ile lisans ve ön lisans programlarına ait ücretleri, burs ve indirimlerinizi de girerek hesaplayabilirsiniz.
*Ücret hesaplama aracı öğrencileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Ücret Hesaplama

Doğru Meslek Seçimi Yapmanıza Yardımcı Olalım!