• Keşfet
  • KKTC Uyruklu Aday Öğrenciler

KKTC Uyruklu Aday Öğrenciler

Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı

Üniversite bünyesinde her yıl yapılan Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı sonucuna göre elde edilen başarı bursu; tüm fakülte ve yüksekokullardaki programlarımızda uygulanmak üzere %100, %75, %50 veya %25 burs imkanı bulunur. 

Başarı İndirimi

KKTC Lise veya dengi okul mezuniyet derecesi ilk üçe giren öğrencilere %100 indirim imkanız sağlanır. 

Aile İndirimi

UKÜ’de birden fazla kardeş, eş, ebeveyn ve çocuğunun öğrenim görmesi durumunda tüm öğrencilere, ön lisans ve lisans eğitimlerini UKÜ’de sürdürdüğü sürece ikinci kardeşe %25 eğitim ücreti indirimi uygulanır. Bu indirim iki kardeşinde üniversitede kayıtlı olduğu dönemler için uygulanır.

Mezun Bursu

UKÜ'den mezun öğrenciler öğrenimlerini UKÜ'de devam etmek isterlerse, bu mezunlara %25 oranında Mezun Bursu verilir.

Akademik Başarı Bursları

UKÜ’de en az iki dönem eğitim almış, kayıtlı oldukları dönemin tam ders yükünü alıp başarılı olmuş ve son döneminde aşağıda belirtilen dönem ortalamaları ve aynı zamanda 3.00 genel not ortalaması elde eden öğrencilere Akademik Başarı Bursu sağlanır.

Dönem Ortalaması Burs Oranı

3.50 – 3.64                              %25

3.65 – 3.79                               %50

3.80 – 4.00                               %75

Not: Akademik başarı bursu, öğrencinin yararlandığı başka indirim veya burs var ise onun üzerine eklenir.

Sporcu İndirimi

UKÜ Spor Birliği takımlarına kabul edilen veya ferdi branşlarda UKÜ Spor Birliği adına yarışlara katılan veya katılabilecek olan veya herhangi bir spor dalında milli takım kadrosunda yer alan veya spor yaptığı dalda en üst ligde lisanslı olarak spor yapan hazırlık okulu, önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine tanınan indirimdir. Öğrencinin takımdan ayrılması veya kadro dışı bırakılması halinde bu indirim hakkı iptal edilir.

Eğitmen Bursu

Belirli programlara kayıt yapan aktif ya da emekli durumundaki öğretmenler ile akademisyenlere veya onların çocuk ve eşlerine %25 oranında Eğitmen Bursu verilir.

Güvenlik Personeli İndirimi

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na ve KKTC Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı personele, UKÜ ile ilgili kurumlar arasında yapılan protokol çerçevesinde Güvenlik Personeli İndirimi uygulanır.

GCE A/AS Level ve IGCSE İndirimi

GCE A/AS Level ve IGCSE sonuçları ile üniversiteye başvuruda bulunacak KKTC uyruklu öğrencilere Tıp programı dışında diğer programlarda belirlenen kontenjanlar doğrultusunda %100, %75, %50 veya %25 burs imkanı sağlanır.

UKÜ ücret hesaplama aracı ile lisans ve ön lisans programlarına ait ücretleri, burs ve indirimlerinizi de girerek hesaplayabilirsiniz.
*Ücret hesaplama aracı öğrencileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Ücret Hesaplama

Doğru Meslek Seçimi Yapmanıza Yardımcı Olalım!